Kitap Ayrıntıları

Eserin İsmi : Diş Hekimliğinde Hipnoz

ISBN : 978-605-65347-0-6

Yazar : Murat Uslu

Kapak tasarım : İlker Gül

Matba : Ulusoy Matbaası

Basım yılı : 2015

Sorumlu eser sahibi : Murat Uslu

Adres : Reşatbey mh., 62030 sok. Meto apt. B blok 1/1 Seyhan Adana


Tel : 322-4594947
Web : http://www.dtmuratuslu.com
Eposta : hipnodontist@gmail.com

Editör : Murat Aydın http://aydinmur.com

Kitabın özellikleri

Sayfa sayısı : 176
Ebat : 14.8 X 21

Kağıt tipi : Kuşe 135 gr
Cilt tipi : Amerikan cilt dikişli

İçerik

Eser, diş hekiminin mesleki alanda hipnoz kullanımını disipline ve sistematize eder.

1. Bölümde Klasik ve Ericksonian Hipnoz anlatılmıştır.

2. Bölümde ise, diş hekiminin klinik pratiğinde ihtiyaçlarını çözmek üzere, birinci bölümdeki bilgiler, diş hekimliğinin ana bilim dallarının başlıkları altında ayrı ayrı anlatılmıştır.Diş hekimliğinin içerisinde hipnoz sadece kaygı ve ağrı gidermekte kullanılagelmiştir. Halbuki hipnoz hastayı konsantre etmek, bulantısını ve diş gıcırdatmasını gidermek, ve hatta proteze alışmasını kolaylaştırmak gibi sayısız amaçlarla kullanılabilir. Pedodontide, periodontolojide, ortodontide, endodontide hipnoz gibi başlıklar ilk defa bu eserde ele alınmıştır. Bu bakımdan orijinaldir.


Diğer potansiyel katkıları ise;

1. Diş hekimi sosyal bir birey olarak günlük yaşantısında empati yapabilmeyi öğrenmiş olacaktır.

2. Kendilik farkındalığı gelişmiş olacaktır. Sosyal çevresi ile etkileşiminde, kendi durumunun daha iyi farkında olacaktır. Sosyal duruşunu, hal ve hareketlerini daha kontrollü ve dengeli kılabilecektir.

3. Hasta-hekim, hasta-asistan ve hatta diş hekimi-teknisyen ilişkilerinde kontrol sahibi olarak, iletişimleri ve etkileşimleri olumlu etkileme gücünde olacaktır.

4. Hipnoz yalnızca transa girilerek yaşanılan bir fenomen değildir. Modern psikolojinin kurucusu değerli bilim adamı Milton Erickson’un geliştirdiği yöntemlerle de gerçekleşen, iletişim ve etkileşim ile yaşanan değişim olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle eser, iletişim-etkileşim ve değişim ana çatısı dikkate alınarak okunduğunda, kazanımı hipnozun gerçekliğiyle daha çok örtüşecektir.
Teşekkür :

Bu eserin hazırlanması için beni motive eden, yazımı süresince editörüm olarak tecrübesiyle desteğini esirgemeyen Sn. Murat Aydın' a, Kitabın kapak tasarımı ve sayfa düzenine çok değerli katkısından ötürü Sn. İlker Gül' e, fotoğraf ve çizimlere değerli katkısından ötürü sevgili kardeşim Özlem Uslu' ya içtenlikle teşekkür ederim.

Kitap edinmek için :

" uslum00@yahoo.com " adresine veya iletişim kutusundan mesaj atınız.